Rolety w kasetach Jelenia Góra

Rolety w kasetach Jelenia Góra są idealnym rozwiązaniem chroniącym nas przed wścibskimi oczami sąsiadów jak również palącymi promieniami słońca. Pasują niemal do każdego okna. W roletach tego typu materiał schowany jest w eleganckiej kasecie. Chroni ona materiał przed kurzem i zabrudzeniami.

Rolety wykonane są z profili aluminiowych lakierowanych proszkowo lub okleinowa

nych. Powłoka ta zapobiega żółknięciu profili. Kształt kasetki idealnie komponuje się ze skrzydłem okiennym.W zależności od kształtu listwy przyszybowej mamy do wyboru dwa rodzaje prowadnic : płaskie i przestrzenne. Rolety w kasetach Jelenia Góra występuję w wielu kolorach.

Podstawowe kolory to :

  • biały
  • braz
  • antrazit
  • zł dab
  • orzech
  • winchester
  • wiśnia

Rolety sterowane są za pomocą idealnie dobranego łańcuszka zakończonego obciążnikiem. Wewnętrzny mechanizm pozwala na zatrzymanie materiału w dowolnej pozycji. Listwa końcowa wykańczająca materiał wykonana jest również z aluminium. Obciąża ona materiał pozwalając na właściwy nawój na wałek.

Najczęściej używaną tkaniną do rolet jest tkanina poliestrowa. Tkanina może być transparentna bądź zaciemniająca. Do zasłonięcia okien narażonych na duże promieniowanie słoneczne polecamy tkaniny całkowicie zaciemniające (blackout). Z naszych doświadczeń wynika, że Polacy najchętniej wybierają tkaniny jednobarwne, zaciemniające ale nie podgumowane. Wybór jest powodowany funkcjonalnością takiej tkaniny.W ciągu dnia zasłaniamy się przed słońcem, ale nie zaciemniamy całkowicie pomieszczenia. Wieczorem zamykamy roletę, aby nie być widzianym z zewnątrz. Pomimo szerokiej gamy transparentnych tkanin dekoracyjnych, ich sprzedaż pozostaje wciąż na niskim poziomie. Wyjątkiem są rolety do okien dachowych gdzie tkaniny całkowicie zaciemniające są używane najczęściej i jest to jak najbardziej uzasadnione.