Plisy do okien

Plisy do okien

Plisy do okien, czyli żaluzje plisowane to modna i oryginalna propozycja osłony okiennej umożliwiająca precyzyjną regulację zacienienia. Są bardzo uniwersalne i występują w wielu wariantach. Plisy mogą mieć kształt łuku, trapezu lub trójkąta, a także składać się z dwóch tkanin.

Plisy to materiałowe osłony okienne wykonane z charakterystycznie ukształtowanego materiału. Światło padające na tkaninę tworzy niepowtarzalne odbicia. Szczególnie polecamy je Klientom, chcącym uchronić wnętrza  przed niepożądanym wzrokiem z zewnątrz.

Dedykowane między innymi do mieszkań znajdujących się np. na parterze, ponieważ z łatwością pozwalają osłonić okno od dołu do góry chroniąc wnętrze mieszkania przed niepożądanym wzrokiem z zewnątrz. Jest to ważny aspekt odróżniający plisy do okien od żaluzji czy rolet.

plisy do okien Jelenia Góra

Wśród naszych propozycji dostępne są ponadto plisy z możliwością zsuwania tkaniny od dołu i od góry oraz żaluzje z przedłużaczem uchwytu polecane przy wysokim montażu. Ciekawym rozwiązaniem będzie też tkanina plisowana o kształcie plastra miodu, która cechuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi.

 

Zaleta: plisy do okien można prać ręcznie w temperaturze 30 C

 

Plisy można zamontować do okien:

  •  w kształcie prostokątnym
  •  skośnych
  •  łukowych
  • jak również okien o innych nietypowych kształtach

Obsługa może odbywać się za pomocą uchwytów lub sznurka. W odróżnieniu od żaluzji czy rolet pozwala na zasłonięcie np. tylko środkowej części szyby. Materiały o różnej strukturze i kolorystyce pozwalają na dopasowanie plis do każdego wnętrza.

 

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ PLISY?
Plisowane żaluzje składają się w charakterystyczną harmonijkę. Wyróżniają się nieograniczonymi możliwościami wykorzystania, ponieważ w przeciwieństwie do innych rodzajów żaluzji można je zastosować przy oknach o niestandardowych kształtach. Występują w wielu kolorach, co powoduje, że dostosowani ich do stylistyki wnętrza nie stanowi najmniejszego problemu.

W plisach na szczególną uwagę zasługuje duża ilość wariantów tego rodzaju osłony wewnętrznej. Są przystosowane do montażu przy oknach pionowych, dachowych, ogrodach zimowych, świetlikach oraz wnękach. Można je przykręcić do ściany lub w świetle okna bądź też zawiesić z wykorzystaniem bezinwazyjnych zaczepów. Również sterowanie dostępne jest w dwóch wariantach – ręczne z mechanizmem blokującym bądź mechaniczne. Wykończeniem dolnym może być aluminiowa listwa o niskim lub wysokim profilu.

Aluminiowe elementy plis występują m.in.:

  • w kolorze białym
  • brązowym
  • kości słoniowej
  • kolorze orzecha
  • dębu złotego

 

Plisy zasługują na to, aby uwzględnić je przy wyborze osłon okiennych do mieszkania czy biura. Poruszają się góra – dół, co zwiększa nasze możliwości regulacji światła przedostającego się do wnętrza pomieszczenia. Dzięki temu możemy zasłonić dowolną powierzchnię okna. Uważa się je za nowoczesną, jak i oryginalną alternatywę dla tradycyjnych zazdrostek. Plisy Wrocław są jednym z wariantów żaluzji do okien dachowych. Ze względu na kąt nachylenia okna nie można w nich zamontować każdej osłony przeciwsłonecznej. Plisy sprawdzą się w tym przypadku bardzo dobrze.

Plisy do okien dachowych

 

Plisy okienne będą ponadto doskonałą opcją żaluzji do okien w kuchni, wpisują się idealnie w stylistykę i charakter tego pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest ich montaż w oknie, które dodatkowo ozdobione zostało materiałowymi, długimi zasłonami – to propozycja dla nowoczesnych, ale też klasycznych salonów.

 

 

Sprawdź szczegóły oferty i aktualne promocje – KONTAKT

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *